| Marchio: | Mingzhou |
| Numero modello: | Q12 |
| MOQ: | 1 pezzo |
| Prezzo: | USD10000~30000 |
| Dettagli dell'imballaggio: | Cassa di legno, pallet, cartone, carta di plastica |
| Termini di pagamento: | Di t/t |
This 1500W Metal Tube Laser Cutting Machine is equipped with a semi-automatic feeding system. It delivers stable cutting performance, high precision and high efficiency for round, square and rectangular metal tubes. Designed with reliable CDA protection to prevent laser condensation, the machine runs steadily even in high temperature and humid environments. Ideal for metal fabrication, steel processing and pipe manufacturing industries.
| Warranty | 12 Months |
| Beam Quality | 1.1m² |
| Acceleration | 2.0G |
| Tolerance | ±0.02mm |
| Application | Metal Pipe Cutting |
| Environment Temperature | 5-35 °C |
| Laser Generator | BWT Or RECI Or MAX Or RAYCUS |
| Cutting Accuracy | ±0.02mm |
| Effective Cutting Length | <6000mm |
| Power Supply | 380V, 50Hz, 3-phase |